Elektronik sigara modelleri tütün bağımlılığına karşı duyulmuş olan bağımlılıktan tamamen kurtulmak veya zararlarını düşürmek için alınan elektronik ürünlerdir. Bazı konularda elektronik puro da aynı anlamda kullanılır. E-sigara likit cihazları duman yerine buhar çıkarmaktadır. Bu çeşitler buharı çıkarmaktadır. Buharda nikotin de yer almaktadır.

E-sigara modellerini kullanmaya yeni başlamanız durumunda başlangıç seviyesi kategorisinde yer alan elektronik sigara çeşitleri sizler için ideal olmaktadır. Bununla beraber ilerleyen dönemlerde daha profesyonel şekilde sizde e-sigara modellerine kolayca yönelebilirsiniz. Profesyonel e-sigara modelleri genel olarak elektronik sigara bilinen çeşitlerdir. Elektronik sigara kullanmak isteyen kişilerin tercih edebilecekleri e-sigara çeşitleri arasındadır.

İşleme Sistemi

E-sigara modellerinin tütün ürünlerine karşı ortaya çıkan bağımlılıktan kurtulabilmek için alternatif bir cihaz olarak yer almaktadır. Dünya üstünde çok büyük bir ilgiyle bu ürün kullanılmaya devam etmektedir. Avrupa ve Amerika’da her sene özel fuarlar yapılmaktadır. Her geçen süre içerisinde yeni cihazlar piyasaya sürülür. Sigara kullanım işleyiş durumuna göre belirlenen seviyeden başlanıp, sıfır nikotine düşürebilmektedir. Sigara likiti firmasında bulunan kartuşlar vücut sigara bağımlılığından kurtulabilmektedir. İstendiği takdirde sıfır nikotinle sigara içme alışkanlığını sona erdirebilirsiniz.

Normal tütün çeşitleri üzerinde yer alan ve insan vücudu için zararlı maddeleri hiçbir şekilde bulundurmamaktadır. Likit duman üretmemesinden dolayı sigarada yer alan karbon monoksit benzeri ürünleri içerisinde barındırmamaktadır.