Tütün bağımlılığı yüzünden insanlar elektronik sigara likit modellerini kullanmaktadır. Elektronik sigara çeşitleri dünya üzerinden sigarayı bırakmayı düşünen kişilerin tercih ettiği cihazların başında yer almaktadır.
Elektronik sigara modelleri kullanıcıları, cihazın patlamaması için ürünün bakımını iyi yapması gerekmektedir. Ürünün bakımı konusunda, ürünün içerisinde yer alan üç temel aletin temiz olarak yer alması gerekir. Bu yapılar atomizer, cartomizer ve kartuş olarak yer almaktadır. Cihaz üzerinde yer alan pillerin birbirine temas etmiş oldukları noktalar üzerinde bazen likit kalıntıları yer alabilmektedir. Bunları kuru pamuk ya da alkol içerisine batırılmış temiz bir pamuk ile temizlemeniz gerekir. Atomizer, kartuş ve cartomizerin ise hata içerisinde bir kez ılık ve temiz suyla yıkanması gerekir.
Ayrıca günümüzde bunların yerini alan pod mod kapalı devre sistemler daha fazla popüler olmaktadır.

Elektronik Sigara Çeşitleri
Elektronik sigara kullanımı sırasında likitlerin önemi son derece büyüktür. Elektronik sigara kartuşu içerisinde bulunan likitler aracılığı ile beraber farklı aromalarda sigara likiti tüketebilirsiniz. Atomizerlerin her kullanımı sırasında temiz olması likitlerin içerisinde yer alan aroma lezzetinin tam olarak almanızı sağlamaktadır.
Elektronik sigara modelleri dumansız buharlaştırıcı olarak üretilmiş olan, sigarayı sağlıklı ve kolay bir şekilde bırakılmasını sağlamaktadır. Son dönemlerde bu cihazların, sigarayı bırakmadaki başarısı ile kişilerin daha çok tercih etmesine neden olmaktadır Elektronik sigara modelleri sigara konusunda en büyük yardımcınızdır. Elektronik sigara likitlerinin içinde yer alan maddelere herhangi bir alerjisi yer alanlar bu çeşitlerin kullanılması sırasında dikkatli olması gerekmektedir.