Sigarayı bırakmak isteyenlerin baş vurduğu yöntemlerden biri olan elektronik sigaralara ilgi gün geçtikçe artıyor. Nikotinlerin çoğunun tütün yaprağından elde edilmemesi ve yakma yerine buharlaşma ile kullanımı ise elektronik sigaraların, gerçek sigaraya oranla çok daha az zararlı olması da tercih sebebi olmaktadır. Bu nedenle de elektronik sigara sektörün nerede ise her gün bir yenilikle karşılaşıyoruz. Bu kapsamda dünyada elektronik sigaralardaki yeni trend ise pod mod olmakta. Ülkemizde daha çok yeni olduğundan, internet ortamında pod mod nedir? Nasıl kullanılır? Soruları giderek artmakta.

Pod Mod Nedir?

Aslında pod mod nedir? Nasıl kullanılır? Sorusunun en basit cevabı, elektronik sigaranın bir çeşididir ve diğer çeşitleri gibi kullanılır olmaktadır. Pod mod'un diğer elektronik sigaralardan farkı ise, likit kartuşlarının tek kullanımlık ve doldurulabilir olmasıdır. Kısacası kullanıldıkta bir süre sonra kartuş çıkartılıp atılmaktadır veya yeni tel ve pamuk işlemiyle el becerisi isteyerek sarılmaktadır. Pod mod tercihinin artmasının bir diğer nedeni ise, çok ince oluşu ve gerçek sigaraya aşırı benzerliğidir. Bu yüzden de özellikle genç yaşta elektronik sigara kullananların ilk tercihleri, pod mod olmaktadır. Pod mod kullanıcıları, yanlarında değişik aromalı kartuşlar ve likitler taşıyarak elektronik sigarayı çok daha uzun sürelerde kullanabilmektedir.

Pod Mod Nasıl Kullanılır?

Pod modun kullanımı diğer elektronik sigaralara nazaran çok daha kolay ve güvenli. Pod modun usb portu ile laptop ve bilgisayarlarda kolaylıkla şarj edilebiliyor, ayrıca şarj kablosu kullanılarak da şarj işlemi gerçekleşiyor. Pod modu kullanmak için ise kartuşu değiştirmek veya salt likit doldurmak yeterli oluyor.