Salt likit, diğer bir adı ile nikotin tuzu olarak bilinen maddeler elektronik sigaralarda kullanılmaktadır. Elektronik sigara kullanıcıları bazı durumlarda nikotini yüksek ürünler kullanma ihtiyacı duymaktadır. Bu yüzden elektronik sigara satıcıları da kullanıcılarına bu isteklerini dikkate alarak nikotin bazlı likitler geliştirmektedir.

Nikotin tuzu, tütünün yaprağın da bulunan ve doğal olarak oluşan bir tuz türüdür. Çoğu e-likitte ise serbest baz bulunmaktadır. Bu da nikotin tuzunu ile kıyaslandığında daha stabil bir nikotin formudur. Nikotin tuzunun buharlaşabilmesi ve işlevini gösterebilmesi için yüksek bir sıcaklığa ihtiyaç duymaktadır. Nikotin tuzunun likitlerde kullanılmasının sebeplerinden biri ise sigara içiminin taklit edilmesinde yardımcı olmaktadır.

Salt Likit Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Sigara kullanıcıları sigarayı bırakmak veya azaltmak istemesi sebebiyle kullandıkları elektronik sigaraların tadını alabilmek ve normal bir sigara içimini hissedebilmek için salt likit kullanmaktadırlar. Salt likit ise gerçek sigara deneyimine en yakın bir yapıya sahip olduğu için sigara tiryakileri tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Salt likittin özelliği sayesinde elektronik sigara kullanılırken yapaylık hissi yaratmamaktadır ve kullanıcılarının memnun olmasını sağlamaktadır. Daha yüksek bir nikotin seviyesi bulunduğundan elektronik sigara az tüketilse bile salt likit sayesinde içen kişi doygunluğa ulaşmaktadır. İçeriğindeki nikotin seviyesi 20 veya 25 mg arasında değişkenlik göstermektedir. Salt likitin en iyi özelliklerinden bir tanesi diğer likit çeşitlerine göre kullanıcısına yumuşak bir içim sunmaktadır.

Normal Likit ve Salt Likit Arasındaki Farklar Nelerdir?

Geleneksel elektronik sigara likitlerine farklılık getirmeyi başaran salt likit eskili likit tarzlarına göre daha sağlıklı bir yapıya sahiptir. Boğaz vurumu etkili bir likit türü olduğu için sigara tiryakilerinin rahatlıkla kullandığı türdendir. Normal likitlere göre çok fazla çeşitlilik sunana salt likitler yoğun bir aromaya sahiptirler. Kullanıcısına çeşitli ve farklı tatlar sunan salt likit az bir kullanımında bile kullanıcısını doyurabilmektedir. Ancak eski likitlere göre yeni tip cihazlarda çalışmaktadır. Salt likitleri kullanabilmek için pod mod denilen cihazlara ihtiyaç duyulmaktadır. Salt likitlerde kullanılan bu cihazlar diğer cihazlara göre daha güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.